Нові штрафи за порушення ПДР

новые штрафы

Збільшення кількості ДТП в Україні за останній час та недбале відношення водіїв до дорожнього руху стимулювали владу посилити відповідальність за порушення ПДР.

Нагадаємо, що максимальна дозволена швидкість у межах населених пунктах змінилась з 60 до 50 кілометрів на годину. А штраф за дане перевищення вже становить 3400 грн., в той час, як раніше він становив всього 510 грн.

За залишення місця ДТП штраф збільшився від 255 грн. до 3400 грн., також тепер передбачена можливість позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 6 місяців.

За керування транспортним засобом особою, яка не мала права керувати таким ТЗ штраф збільшено від 510 грн. до 10200 грн., а за повторне порушення протягом року передбачений штраф у розмірі 40800 грн.

За керування ТЗ особою, яку було позбавлено права керування ТЗ штраф збільшено від 510 грн. до 20400 грн., а за повторне порушення протягом року штраф, як і у випадку керування ТЗ без прав, складатиме 40800 грн.

За найнебезпечніше порушення, яке і стало головною причиною  посилення відповідальності за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху – керування ТЗ в нетверезому стані – 10200 грн. з позбавленням права керування ТЗ на строк до одного року. У разі повторного порушення протягом року – 20400 грн. з позбавленням права керування ТЗ на 3 роки. Якщо дане порушення було скоєно в третій раз, – штраф буде 40800 грн. з позбавленням права керування ТЗ на 10 років.

Крім того, в найближчий час планується впровадити покарання для водіїв, які спровокували ДТП з тяжкими наслідками в нетверезому стані, у вигляді позбавлення свободи аж до 12 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк від п’яти до десяти років.

Також, варто зазначити, щодо нового порядку видачі водійського посвідчення: нове посвідчення буде видаватися на 2 роки, якщо протягом цього терміну не буде вчинено більше двох адміністративних правопорушень – можна отримати права на 30 років. У разі вчинення більше двох адміністративних правопорушень протягом дії «дворічного водійського посвідчення» буде необхідно повторно складати іспит.

Замовити дзвінок
Задати питання online