Оформлення ДТП за Європротоколом

Оформлення ДТП за Європротоколом

19 вересня 2011 року в силу вступив закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплат страхового відшкодування”, за яким в Україні був впро­ваджений Європротокол.

Європротокол – це бланк спеціально розробленої фор­ми, використання якого дає право оформляти ДТП без участі представників ДПС, при цьому заповнений бланк Європротоколу є документальним підтвердженням факту ДТП і є аналогом довідки ДПС.

Використання спрощеної процедури оформлення ДТП значно заощаджує час, допомагає уникнути заторів на до­рогах та звільняє винних у ДТП водіїв від штрафів за порушення правил дорожнього руху, що не може не радувати.

Європротокол можна використовувати при дотриманні таких умов:

 • у ДТП немає фізично постраждалих людей чи людей, які загинули:
 • обидва учасники не мають претензій щодо вживання наркотичних, алкогольних або лікарських засобів;
 • обидва учасники згодні з обставинами події;
 • одна із сторін визнала свою провину;
 • обидва учасники мають бути забезпечені полісами ОСАЦВ (автоцивілки);
 • сума матеріального збитку не повинна перевищувати 50000 гривень.

У випадку, якщо хоча б один із вище вказаних пунктів недотримано чи є якісь сумніви, потрібно викликати співробітників ДПС за номером 102 та проводити оформ­лення події за звичайним порядком.

Яким саме є бланк Європротоколу

Це спеціальний бланк із чітко визначеними полями для заповнення учасниками дорожньої пригоди.

Бланк повідомлення (Європротокол) складається із двох однако­вих листів формату А4, лицьова сторона має різнокольо­ровий друк (синій та жовтий).

Кожен бланк складається із двох аркушів: перший лист є копіром, вся записана на ньому інформація буде авто­матично перенесена на другий лист Європротоколу.

Рекомендації щодо заповнення

 1. Перед заповненням бланку необхідно уважно прочи­тати інструкцію, яка надається разом із Європротоколом.
 2. Європротокол повинен заповнюватися кульковою ручкою, бажано друкованими літерами.
 3. У першу чергу важливо зібрати відомості про всіх учасників та свідків ДТП (до того моменту, як вони поки­нуть місце події).
 4. Кожен із водіїв повинен заповнити тільки одну по­ловину протоколу (жовту або блакитну), причому яку саме частину заповнюватиме один чи другий водій значення не має. Центральна, біла частина, присвячена схематич­ному зображенню страхового випадку. Вона запов­нюється двома учасниками ДТП. Схема події повинна бу­ти максимально чіткою, зрозумілою та має відповідати дійсності.
 5. Після внесення всієї необхідної інформації кожен із учасників ДТП повинен затвердити протокол підписом, який буде підтверджувати правдивість викладеної інфор­мації.
 6. Якщо при настанні ДТП у двох учасників є бланк про­токолу, то заповнити необхідно лише один бланк, причому кому саме належить бланк значення не має.
 7. У бланку Європротоколу не допускається внесення виправлень. Якщо була допущена помилка – необхідно брати новий бланк.
 8. Аркуші Європротоколу розділяються для кожного з водіїв лише після підписання повідомлення обома водіями – учасниками ДТП.
 9. Якщо під час дорожньо-транспортної пригоди пост­раждало більше одного транспортного засобу – з кожним із учасників ДТП має бути підписаний окремий Європрото­кол.

Ваші дії після заповнення Європротоколу

 1. Кожна зі сторін не пізніше трьох робочих днів із дня настання ДТП повинна звернутися до свого страховика з однією із частин Європротоколу.
 2. Страхова компанія протягом 10 днів із моменту от­римання повідомлення про ДТП повинна здійснити огляд пошкодженого ТЗ потерпілої сторони. У випадку, якщо у вказаний термін представник страхової компанії не провів огляд, Ви маєте право скористатися послугами не­залежного експерта для розрахунку суми нанесеного збитку за рахунок страховика.
 3. Потерпілим (чи іншою особою, яка має право на отримання відшкодування) має бути подана заява про виплату страхового відшкодування. Строки надання та­кої заяви встановлені Законом України “Про обов’язко­ве страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, а саме, про­тягом 30 днів із моменту подання повідомлення про ДТП.
 4. Зазначаємо, що особою, яка має право на отриман­ня відшкодування, повинен бути погоджений розрахунок суми страхового відшкодування, складений представни­ком страховика. Його наявність передбачена Законом Ук­раїни “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних за­собів”.
 5. Із моменту погодження суми відшкодування виплата має бути здійснена страховою компанією протягом 15 днів (при наявності всіх необхідних документів), але не пізніше ніж через 90 днів із моменту отримання заяви про страхове відшкодування.
Замовити дзвінок
Задати питання online