Основні зміни в ПДР України 2018 року

ПДР

2018 рік несе в собі серйозні зміни, про які обов’язково необхідно знати кожному українському водію. Найважливіші з них стосуються законодавчого регулювання Правил дорожнього руху, відповідальності водіїв, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення  та деяких інших правових аспектів згаданої сфери. Наскільки дієвими будуть такі нововведення, покаже час, але в будь-якому випадку зміна ситуації на дорогах конче необхідна українському суспільству, оскільки статистика смертності внаслідок ДТП та керування автомобілями водіями, що знаходяться у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння за останні роки просто шокує. Тож Consoris Lawyers вирішили коротко проаналізувати  основні нововведення правового регулювання дорожнього руху 2018.

Обмеження швидкості до 50 км/год

Починаючи з першого числа, першого місяця 2018 року, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №883 максимальна дозволена швидкість руху у населених пунктах зменшилась до 50 км/год. Але нажаль на даний момент поліція не має у своєму арсеналі сертифікованих приладів для контролю швидкісного режиму, тому de facto нова норма поки що є «мертвою». Крім того, на практиці водії продовжують їздити за старими звичками, про що свідчать безліч відеоматеріалів зафіксованих та оприлюднених користувачами інтернет спільноти.

Фіксація у автоматичному режимі (фотофіксація)

Таке нововведення передбачено Проектом Закону №5364 від 04.11.2016 року і є, мабуть одним з найдієвіших кроків у боротьбі з безладом на дорогах, якого вже давно дійшли всі інші цивілізовані європейські країни. В законопроекті передбачено адміністративну відповідальність власників ТЗ за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), порядок накладення стягнень, порядок тимчасового затримання та тримання транспортних засобів, тощо.

Правила паркування

Крім фотофіксації Проектом Закону №5364 від 04.11.2016 року також передбачені нові правила паркування транспортних засобів, перелік вимог до паркування та підстави накладення адміністративних стягнень за порушення правил паркування. Визначено місця, де забороняється паркування: залізничні переїзди, трамвайні колії, естакади, шляхопроводи, пішохідні переходи, перехрестя. Забороняється залишати автомобіль ближче 30 метрів до зупинок громадського транспорту та менш ніж за 10 метрів від проведення дорожніх робіт тощо.

Штрафи

Законопроектом №7286 запропоновано ввести кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Ним також більш детально регламентується взаємодія водіїв з працівниками Національної поліції.

Крім цього, пропонується значно підвищити штрафи за порушення ПДР. Наприклад, за перевищення швидкості (50 км/год) та за залишення місця ДТП передбачаються штрафи у розмірі 3400 грн., за керування ТЗ без права на керування – 10 200 грн. (повторно 40 800 грн.), за керування авто особою, яку позбавили права керування – 20 400 грн.

Електромобілі

Законопроект №6776-д від 14.11.2017 року, який вже направлений на підпис Президенту, передбачає ліквідацію податків на електромобілі (акцизного збору, ПДВ). Крім того, наприкінці минулого року нардепи звільнили від податків вітчизняних виробників електрокарів.

Онлайн кабінет водія

Також в 2018 року планується створення онлайн сервісу «Персональний кабінет водія», де в онлайн режимі водіям буде доступна інформація щодо штрафів, реєстрації ТЗ (до речі реєстрація тепер буде проводитись через ЦНАП) та матиметься можливість замовляти і сплачувати певні послуги.

Заплановано також внести зміни до порядку видачі посвідчень водія. Перше водійське посвідчення видаватиметься на два роки, а після – заміна посвідчення відбувається без складання іспитів терміном на 30 років. У разі, якщо протягом двох років у власника було зафіксовано три або більше порушень ПДР, посвідчення видається виключно зі складанням повторних іспитів.

Замовити дзвінок
Задати питання online