Що робити якщо страхова компанія не виплачує відшкодування по ДТП?

Страхова компанія не виплачує відшкодування по ДТП

У відносинах зі страховими компаніями, існує стандартний перелік питань, які часто виникають після ДТП, а саме: страхова компанія не виплачує відшкодування, або ж виплачує але несвоєчасно, у винуватого відсутній страховий поліс, нарахована страхова сума дуже низька, тощо. Найчастіше страхові компанії відмовляють у виплаті страхового відшкодування з наступних причин:

 1. Порушення Вами умов договору страхування.
 2. Страхове покриття не поширюється на подію в результаті якої Вам були заподіяні збитки.
 3. Вчинення Вами дій, що призвели до настання страхового випадку.
 4. Ненадання Вами всіх документів необхідних для визначення реального розміру понесених Вами збитків або ж надання таких документів з пропущенням строку для подачі таких документів.
 5. Надання недостовірних відомостей про обставини настання події, яка в подальшому може бути кваліфікована як страховий випадок.

Окрім відмови у виплаті страхового відшкодування, страхові компанії можуть зменшити розмір страхового відшкодування, мотивуючи це тим, що Вами були допущені несуттєві порушення умов договору.

Так, страхові компанії для зменшення розміру страхового відшкодування, яке має бути виплачене, найчастіше вдаються до застосування:

 1. Визначення Договором виключного права страхової компанії обирати станцію технічного обслуговування (надалі – СТО), на якій буде здійснюватись відновлювальний ремонт пошкодженого автомобіля. Зазвичай це буде “власна” СТО, а у ремонті на гарантійній СТО Вам відмовлять. Таким чином страхова заощадить кошти, а Ви втратите гарантійне обслуговування.
 2. Застосування різного роду зменшень розміру страхового відшкодування у зв’язку з несвоєчасним виконанням або ж невиконанням Вами умов договору страхування.
 3. Заниження розміру понесених Вами збитків шляхом залучення до проведення експертиз експертних установ, які діють в інтересах саме страхових компаній.

Страхові компанії можуть використовувати також й інші приводи для відмови у виплаті страхового відшкодування, зменшення розміру страхового відшкодування або ж для затягування процесу виплати страхового відшкодування.

Якщо ви вважаєте що страховик занизив реальний розмір понесених Вами збитків та як результат занизив розмір страхового відшкодування, ви маєте право на проведення незалежної автотоварознавчої експертизи. При цьому Ви вправі самостійно, не погоджуючи зі страховою компанією, вибрати експертну установу, яка і здійснить незалежну експертизу. Проведення такої експертизи дозволить встановити дійсний розмір понесених Вами збитків.

Якщо ж ви зіткнулись з проблемою, що страхова компанія винуватця дорожньо-транспортної пригоди не виплачує Вам страхове відшкодування (ОСАЦВ) існують юридичні способи впливу на таку страхову компанію. До таких способів зокрема відноситься:

 1. Звернення до суду з вимогою про стягнення зі страхової компанії сум страхового відшкодування.
 2. Звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
 3. Звернення в Моторне (транспортне) страхове бюро України.

Звернення до Нацкомфінпослуг та МТСБУ має на меті не стягнення коштів зі страхової компанії, а мотивацію, спонукання такої страхової компанії на виплату страхового відшкодування, оскільки у разі безпідставної відмови у здійсненні виплати страхового відшкодування щодо такої страхової компанії можуть бути застосовані як штрафні санкції, так і інші, наприклад позбавлення членства в МТСБУ, що в свою чергу призведе до того, що така страхова компанія не зможе в майбутньому здійснювати діяльність з обов’язкового страхування цивільної відповідальної власників наземних транспортних засобів.

У разі здійснення неповної виплати, як по КАСКО так і по ОСАЦВ, слід провести незалежну автотоварознавчу експертизу для встановлення реального розміру заподіяних збитків.

Після отримання висновку експерта, підготовленого за результатами проведення незалежної експертизи, слід звернутись до страхової компанії з таким висновком та вимогою перерахувати розмір страхового відшкодування. У  разі якщо страхова компанія відмовляє у здійсненні такого перерахунку слід звертатись до суду.

Проте існують різноманітні механізми, які дадуть можливість врегулювати всі ці питання, наприклад прискорення виплати без звернення до суду. Головне – це грамотно спілкуватися зі страховими компаніями і цим самим коректно довести до відома останніх про свій намір створити для них певні складнощі. Так, для прискорення виплат страхового відшкодування можливо звернутись до Нацкомфінпослуг або ж МТСБУ. Будь які перевірки страхових компаній з боку Нацкомфінпослуг для самих страхових компаній, небажані, а тому як тільки вони дізнаються, що Ви звернулись або збираєтесь звертатись до Нацкомфінпослуг це змусить їх стати більш лояльними при подальших переговорах.

Якщо страхова занизила суму виплати і не бажає врегульовувати спір мирним шляхом, юрист, який спеціалізується на даних питаннях, доб’ється значного підвищення відшкодування для Вас, і страхові компанії це знають. При цьому у кожного юриста є свої професійні інструменти та важелі, спрямовані на досягнення даної мети.

Як правило, більшість проблем Страхувальника у подальших відносинах зі страховими компаніями виникають через укладення суперечливого, ненадійного та складного договору. Клієнт підписує договір, проте не в змозі чітко та об’єктивно проаналізувати та виявити всі його “підводні камені”.

Саме через це ми Вам наполегливо радимо звертатися за допомогою та порадами до спеціалістів. Адже виходячи з нашого досвіду, чим більше Ви зволікаєте, тим більше зростає вірогідність настання несприятливих наслідків для Вас та Вашого майна.

Замовити дзвінок
Задати питання online